Sennheiser HD600/650 apskats

Sennheiser ir saražojis neskaitāmus austiņu modeļus. Un tikai daži ir pelnījuši apskatu. Par HD800 - skaidrs, tas ir flagmanis, maksā vairāk kā 1000 EUR. Bet, kas tik īpašs šajās 600/650 modeļa austiņās?


Pirms kāda laika, viens no manis izveidotajiem projektiem bija par austiņu tembrālo skanējumu, AFR mērīšanu un koriģēšanu. Šī projekta ietvaros es klausījos un vērtēju simtiem dažādu austiņu. Dārgāku un lētāku, glītāku un nesmukāku. Un tikai dažas ir tā vērtas, lai atcerētos.

Sennheiser 600/650 ir unikālas ar to, ka tām ir tembrāli neitrālākais (jā, var pat teikt - korektākais) skanējums starp visām austiņām, ko esmu klausījies. Jā, pietrūkst apakšējā basa, pietrūkst augšējo frekvenču (nedaudz izteiktāka problēma 650.tajam modelim), bet joslā 50...10.000Hz: ļoti neitrāls skanējums.

Attiecīgi, šīs austiņas var (un pat vajag) izmantot savas dzirdes ''kalibrēšanai''. 

Ja ievērojam ''standarta'' secību austiņu apskatam, parasti sāku ar konstrukciju.

Konstrukcija.

Par konstrukciju nav neviena slikta vārda, ko teikt. Mīksti, patīkami padi, solīda stiprinājumu konstrukcija. Jā, austiņu brīvkustība adjustment vietās ir relatīvi neliela, tādēļ man austiņas galvas priekšpusē pieguļ nedaudz vājāk. Ir sajūta, ka gribētos tās priekšpusē nedaudz sakļaut, saliecot stiprinājuma stīpu. Diemžēl, neko te saliekt nevar - šādi mēģinājumi salauzīs konstrukciju. Var jau būt, ka man ir netipiskas formas galva. No otras puses - ir taču daudz ražotāji, kas paredz daudz plašākas''regulēšanas'' iespējas. Nez gan, kāpēc? 

Vēlos atzīmēt savienotājvadu. Tas nav maināms. Tā ir sliktā ziņa. Labā ziņa - līdz šim (man šīs austiņas ir gana daudzus gadus) tas nav pievīlis. Šeit būtu ko mācīties (vai kaut kopēt) HifiMan komandai.

Skanējums.

Izņemot tembrāli neitrālo skanējumu, man nav daudz laba ko teikt. Vienīgais- basa potenciāls (gan AFR forma, gan maksimālais SPL) ir jūtami labāks kā HD800. Jeb precīzāk - HD800 ir tik slikts basa potenciāls, ka nav grūti atrast austiņas, kas performē labāk.

HD600/650 ir slikta mikrodinamika/detalizācija. Slikta passive soundstage. Ļoti vāja reakcija plaukstas testā. Šo austiņu skanējums nesniedz nekādu baudu. Garlaicīgs, bezkrāsains, ''putrains''. 

Modeļu atšķirības. 650 ir 600to ''nākošā paaudze''. 650 ir nedaudz ''tumšākas'' - dažu dB mazāka atdeve augšējos vidos un augšējās frekvencēs. 600tās ir tuvāk neitrālam skanējumam. 600to skanējums atbilst, sēžot no spektrāli korekti skanoša skandu seta ap 2..3m attālumā. 650tās šķietami attālina klausītāju no skaņas avota. Tādēļ es iesaku tieši 600to modeli, kaut arī tā pieejamība ir ierobežota.

Vēl viena laba ziņa: šo austiņu Z ir augsta: 300 Ohm. Arī jūtība ir solīda, kas nozīmē - šīs austiņas var ''iekustināt'' pat mazjaudīgs pastiprinātājs. Lai man piedod ražotājs, bet - īpaši dārgu, jaudīgu pastiprinātāju šīm austiņām atvēlēt nav vērts. Toties, kad/ja jāsalīdzina skanējums, šīs austiņas (kontrolei/referencei) droši var pieslēgt pie kādas skaņas kartes iebūvētā pastiprinātāja. Un savu labāko/galveno pastiprinātāju atvēlēt kādam, kas to ir ''pelnījis''. 

Komentāri

  1. Vads ir maināms. Es gan neiesaku to spraudelēt bieži, jo savienotāja mehānisms ir ar īsu mate/unmate ciklu mūžu.

    Basu HD6XX un arī HD800 var nedaudz apārstēt ar Zout pacelšanu. Tāpēc daudzi tās ir iecienījuši no OTL. Protams, ka šāds bass nav super kontrolēts un visiem ierakstiem neder.

    AtbildētDzēst

Ierakstīt komentāru

Šī emuāra populārākās ziņas

Lielākās vilšanās

Kāpēc ''parastās'' austiņas ir mēsli?

Passive soundstage